Biyografi FilmleriDramKomediSuçTorrent Film İndir

Para Avcısı – The Wolf of Wall Street – 1080p

Para Avcısı indir

 , Martin Scorcese tarafından yönetilen Nakit Avcısı, Jordan Belfort’un (Leonardo DiCaprio) yaşam hikayesini konu almaktadır. Jordan Belfort daha 24 yaşında zeki bir borsacıdır. Hırsı ve zekası onu Wall Street borsasında Stratton Oakmont isimli bir yatırım firmasının ceo’su haline getirir. Belfort kısa vakit içinde tam bir Nakit avcısı haline gelir. Bir çok yatırımcıyı yanlış yönlendirmeler yaparak bu vaziyeti bizzat lehine çevirir ve milyonlarca dolar kazanıp Varlıklı bir adam haline gelir. Ancak Belfort basit kazandığı parayı gece hayatı ve lüks tutkusu nedeniyle bir kaç gün içinde bitirmektedir. Bu hızlı ve kontrolsüz davranışları yaşamını bir o kadar hızlı şekilde dibe vuracak hale getirir.

The Wolf of Wall Street Torrent

Atilla Dorsay, “Emek yoksa ben de yokum” diyerek köşe yazarlığını bırakalı Hemen hemen bir Sene olacak. Belki günce yazılarını özlemekteyiz fakat kütüphanelerimizi dolduran kitaplarını, kitaplar dolusu yazılarını okumaya sürek ediyoruz. Gene o geçmişte kalan fakat günümüze de Fer tutabilen eleştirilerinden birine gözüm çarpıyor. Sinemamızın Roger Ebert’i, doksanların başında Martin Scorsese’nin Sıkı Dostlar (Goodfellas) filmi üzerine kelam edişine şu tümce ile noktayı koymuş: “…Scorsese tecrübe et çağdaş yönetmenin kaideleri belirlenmiş sayılan bir türe getirdiği bu Yepyeni nazar, şüphesiz harbi sinemaseverler için epey zevk verici bir tecrübe.” Hızlı konuşması, kalın Kara kaşları ve mütevazi yapısıyla sinemanın bile köstebeğinin yirmi Sene öncesinden pek bir farkı yok. Her vakit olduğu gibi elindeki malzemeyi önceden yapılagelmiş trüklerle işlemeyi kendine yediremeyip, anne akım sinema kodlarının dışına doğru sıçrayışlar yapmayı iyi beceriyor. Stratton Oakmont adındaki yatırımcı firmanın tanıtım videosu ile başlıyor film. Jordan Belfort’un CEO’su olduğu bir firmadır bu. Filmin başoyuncusu Leonardo DiCaprio bize Belfort’un dilinden Amel yaşamının yanı Dizi fahişeler, uyuşturucular ve Kirli işlerle bezeli lüks yaşamını aktarıyor. Sonrasında da Belfort’un Wall Street borsasındaki ilk vakitleri ile Nakit Avcısı (The Wolf of Wall Street) filminin izini sürmeye başlıyoruz. son zamanlarda sinema filmi yapmanın altın kaidelerinden biri de süresini iyi ayarlamaktır. Görece az sayıda film bir buçuk saat olması Müsait görülen sürenin dışına çıkma cesaretini gösterebiliyor. Martin Scorsese’nin filmin yapımcılarından biri olması da, özdeş vakitte yönettiği filmin 180 dakikalık bir süreye ulaşmasına İmkan sağlamış.

Para Avcısı Türkçe Dublaj indir

Napolyon’un da üstüne basa basa söylediği “Para”nın; günümüzde en çok nerede işlem gördüğü sorusunun cevabı tabiî ki de, “Borsa”. Borsa ile ilgili ilk örnekler M.Ö. 14. yüzyılda panayırlarda Roma ve Fenikeliler tarafından ortaya konulmuş. M.Ö. 5. yüzyılda Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde, imparatorluğun krallarından Bosarium’un adını taşıyan forum bünyesinde olmuş bu. Tüccar, toptancı ve aracıların ticaret yapmak amacıyla bir araya geldikleri “Collegium Marcatorum” isimli müessesenin -günümüzdeki anlamında olmasa dahi- borsaların ilk temelleri kabul edilebileceğine dair tespitlere rastlanıldığı çok net olmamakla birlikte biliniyor. Filmimizin de ana üssü olan New York Borsası’nın kuruluşunun başlangıcının ise; Kuzey Amerika’nın İngiltere’ye karşı açtığı bağımsızlık savaşları dolayısıyla aldığı borçların ödenmesi için, Philadelphia’da, Kuzey Amerika ve New York bankalarını kurarak, Birleşik Hükümetler kongresinin yapılmasını emrettiği borçlanma dönemine bağlandığı bir gerçek. 1792 yılında “Wall Street”de 22 numarada hisse senetleri ve diğer menkul kıymet satışı için açılmış bir yer vardır.

para avcısı indir

Film BilgileriBoyutuİndirme Linkleri
Para Avcısı - 1080p2,07 GBİNDİR
Para Avcısı 720p1 GBİNDİR

Türkçe Altyazı Dosyası

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı